Štoperi Gimenez i Godin donijeli pobjedu Atleticu protiv Juventusa

Nogometaši Atletico Madrida savladali su Juventus u prvom susretu osmine finala Lige prvaka na stadionu Wanda Metropolitano rezultatom 2:0.Prvi je ozbiljno zaprijetio Juventus. U 7. minuti Ronaldo je šutirao silovito sa 30 metara iz slobodnog udarca, ali je Oblak bio na visini zadatka i spasio je svoj gol.

Nakon petnaestak minuta igre i Jorgandžije su zaprijetile kaada je Thomas šutirao sa dvadeset metara, ali je Szczesny bio na pravom mjestu.

U 27. minuti susreta domaći nogometaši su tražili penal. De Sciglio je rukom gurnuo Costu koji se bacio u kazneni prostor, ali je arbitar Zwayer dosudio slobodan udarac. Griezmann je šutirao snažno, ali je Szczesny ponovo odbranio.

Najbolju priliku na meču propustio je Costa u 51. minuti. Napadač Atletica je izašao sam pred gol gostiju, ali je šutirao traljavo i lopta je završila daleko pored gola.

Samo dvije minute kasnije i Griezmann je bio u odličnoj prilici, a Szczesny je sjajno odbranio njegov udarac.

U 69. minuti Morata je postigao pogodak protiv svoje bivše ekipe, no on je poništen nakon intervencije VAR-a. Zwayer je ocijenio kako je Morata odgurnuo Chiellinija prije nego što je glavom zakucao loptu u mrežu Juventusa.

No, u 78. minuti Szczesny je napokon kapitulirao. Morata je nakon kornera ponovo šutirao glavom, lopta se odbila do Gimeneza, a on je u padu matirao golmana juventusa za 1:0.

Konačnih 2:0 postavio je drugi štoper Atletica Godin koji je nakon još jednog prekida, ovaj put slobodnog udarca, poslao loptu uz pomoć Ronalda u mrežu za 2:0.

Miralem Pjanić je igrao do 72. minute kada ga je zamijenio Can.

Revanš susret igra se 12. marta u Torinu.