NogometSportVisoko

Dino Dizdarević u timu kola po izboru Sportske.ba

Derbi kola je odigran u Vrapčičima gdje su mostarski
“Rođeni” ugostili lidera na tabeli, koji to više nije Slogu iz Siminog Hana. Domaći su istim rezultatom, kao i prošle godine pobjedili više nego zasluženo, 3:0. Mostarci su imali stalnu inicijativu koju su krunisali u 44 minuti, kada je Mustafa Mujezinović, asistirao Kolmubijcu Garciji Panessu koji je uspješniji od svog rivala, Kojića koji ga ruši, to je kazneni udarac koji izvodi kapiten Denis Zvonič, golman Hamzabegović ide u lijevu, a lopta u desnu stranu za slavlje domaćih igrača i njihovih navijača. U drugom poluvremenu, ista slika na travnjaku u Vrapčićima, a Panesso u 58 minuti povećava prednost Veleža, a mladi Ovčina u posljednjoj minuti postavlja konačinh 3:0 za Velež.

Zvijezda iz Gradačca je gostovala u Bugojnu gdje je pobjeda pulenima Nermina Šabića bila prijeko potrebna, kao i domaćoj Iskri u borbi za opstanak. U 32 minuti gosti su stekli rezultatsku prednost preko Gedeona Guzine koji je glavom pogodio mrežu Čemana,da bi tri minute kasnije isti igrač pogodio za 0:2. U drugom poluvremenu, Skopljak je napravio kardinalnu pogrešku koju je Armin Kapetan pretvorio za veliku prednost gostiju, 0:3 i lidersku poziciju.

Veoma zanimljiv susret na travničkoj Piroti su odigrali
“fenjeraš”, Travnik i Olimpik koji je u prošlom kolu
doživio šok na svom terenu od Orašja(0:1).Na otvaranju utakmice domaći su imali prilike preko Rastoke i Arnauta, dok je za Sarajlije pokušao, Muminović. U 30 minuti Adnan Osmanović je pogodio za vodstvo Olimpika, da bi u 63 poravnao Rastoka(1:1). U 75 minuti gosti su zaprijetili, Vučina Ščepanović sjajno šutira, ali je prečka spasila domače, pa je ostalo 1:1.

Bosna iz Visokog je ugostila bihaćko Jedinstvo koje je ispratila “petardom”, dva gola je postigao Dizdarević, po jedan, Čabaravdić,Cana i najbolji strijelac Visočaka,Mujić. I u Kaknju ubjedjiva pobjeda domaćeg Rudara protiv Metalleghea BSI iz Jajca. Mada su gosti prvi pogodili mrežu, Pljevljak u 42 minuti, u drugom dijelu, Mirza Kovač je pogodio tri puta,a najbolji strijelac Kakakanjaca, Belmin Kobilica jedom, 4:1.

Nakon gostujeće pobjede u pršlom kolu u Bihaću, fudbaleri TOŠK-a su napravili i iznenađenje u Živnicama savdavši domaći Slaven,2:1.Tešnjaci su u već 9 minuti imali prednost od 0:2(Bedak,Kršić), a gol za Slaven je postigao Todorovi.1:2.

U Čapljini je odigran hercegovački derbi, između domaće istoimene eipe i konjičkog Igmana koji je završen mioljubivim rezultatom, 0:0, a bez pobjednika je bilo i u Orašju gdje je gostovala ekipa Bratstva iz Gračanice, Husejn Puturalić je u 75 minuti iz kaznenog udarca doveo goste u prednost,0:1, da bi Antonio Vidović šest minuta prije kraja postigao gol,1:1.

Harun Strika (TOŠK),Tomislav Sušac (Čapljina),Benjamin Lukomirak(TOŠK),Denis Zvonić (Velež),Velid Kozić(Igman), Marijan Kerošević(Orašje),Dino Dizdarević(Bosna),Gedeon Guzina(Zvijezda),Mirza Kovač(Rudar),Garcia Panesso( Velež),Husejn Puturalić(Bratstvo).

U ovom kolu postignuta su 24 gola, sudije su pokazale 38 žutih kartona i 2 crvena kartona, ukupno je bilo 3.650, a najviše u Mostaru, 2.000.