FK Velež – FK Sarajevo 1:0

Velež srušio blijedo Sarajevo u velikom derbiju Premijer lige BiH

Fudbaleri Veleža minimalnim su rezultatom slavili u prvoj utakmici 16. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u velikom derbiju protiv Sarajeva rezultatom 1:0.

Utakmica je ovo koja možda nije ispunila očekivanja, s obzirom da su gledaoci vidjeli samo jedan gol i ne tako veliki broj šansi.

Velež je bio taj koji je imao za nijansu konkretnije šanse, što su krunisali golom u drugom poluvremenu.

U prvom dijelu igre nije bilo nekih većih prilika, a drugo su domaći bolje otvorili. Peco je u 52. bio sam na desetak metara od gola Sarajeva, ali šutirao je na nevjerovatno loš način i pogodio igrača gostiju.

Par minuta kasnije zatresla se mreža bordo tima. Šturm je centrirao, lopta se odbija od jednog igrača Sarajeva, Vehabović sve dobro prati i sa pet metara glavom pogađa za 1:0.

Gostima nije pomogao ni ulazak u igru najboljeg strijelca Reanana Oliveire, kojeg su Rođeni sjajno zatvorili kao i sve ostale igrače u bordo dresovima i tako došli do još jedne velike pobjede.

Ovim se trijumfom Velež još više učvrstio na trećem mjestu i primakao Sarajevu na samo bod, dok je Sarajevo napravilo veliki kiks u borbi za naslov.