Visočka Bosna minimalno poražena u Gradačcu

Gradačac je ostvario i drugu pobjedu u Premijer ligi BiH, a sinoć su savladali visočku Bosnu sa 30:29. Gosti su bolje otvorili meč pa su u dva navrata u prvom dijelu imali i po četiri razlike, no domaći se bude u posljednjih deset minuta prvog dijela i na odmor se odlazi rezultatom 14:14.

Drugi dio bolje je otvorio Gradačac koji se uspio odlijepiti i na četiri razlike, ali Bosna se nije predala, pa su Visočani u posljednje dvije minute ušli sa rezultatom 29:29. Imala je Bosna napad za vodstvo, ali šut Grujića brani sjajni Đurić, da bi domaći sa sedam metara poveli sa 30:29. Visočani su imali i posljednji napad da pokušaju izvući remi, ali ponovo je intervenisao Đurić, pa je završilo 30:29.

Domaće je do pobjede vodio sjajni Boris Bosić sa devet golova, dok je Haris Pedić dodao šest golova. Kod Bosne, mladi, a odnedavno i A reprezentativac Vladan Lončar je postigao deset golova, dok je na golu Bosne Enes Sirčo imao 11 odbrana.