Hrvati bolji od mini Zmajeva u utakmici za finale

Mininogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je u polufinalu poražena od Hrvatske nakon bolje izvođenih penala 2-1.

Hrvati su već u prvom napadu šutrali preko Šimića no Filipović nastavlja sa fantastičnim odbranama. U prvom napadu naša reprezentacije je preko Lovrinovića došla u vodstvo. Hrvati su preko Hercega došli do izjednačenja u devetoj minuti nako greške Filipovića. U posljednjoj minuti Ramić je pokušao no golman Hrvata brani, a nakon toga u dva navrata Filipović brani i spašava naš gol.

Šafradin je u 26. minuti pokušao direktno iz kornera, no golman Hrvatske se nije dao prevariti. Na drugoj strani Hrvati su imali izglednu priliku no Filipović je odbranio. Loborinec je imao sjajnu priliku u 32. minuti za Hrvatsku ali bio je neprecizan. Filipović je pokušao da iznenadi kolegu na drugoj strani, no lopta je otišla preko gola. U sudijskoj nadoknadi Filipović je imao dvije bravurozne odbrane i donio penale za našu reprezentaciju.

Nakon 40 minuta nije bilo pobjednika pa je pobjednik odlučen nakon izvođenja penala. Hrvati su bili bolji na penale rezultatom 2-1.

Hrvatska i Rumunija od 21 sat igraju finale, a Češka i BiH za treće mjesto od 19 i 30.