RukometSport

Rukometaši Srbije savladali Island i sada navijaju da Hrvati ne pobijede

Rukometna reprezentacije Srbije neočekivano je savladala Island, dok su Francuzi ostvarili sigurnu pobjedu protiv Bjelorusije u trećem kolu Evropskog prvenstva u Hrvatskoj.

Grupa A

Srbija – Island 29:26

Rukometaši Srbije pobijedili su u Spaladium Areni u Splitu u okviru 3. kola Evropskog prvenstva selekciju Islanda rezultatom 29:26.

Niti jedna selekcija u prvom poluvremenu nije imala višak od tri gola razlike i ekipe su se često smjenjivale u vodstvu.

Sjajna utakmica viđena je i u nastavku. Islanđani su u jednom trenutku imali čak četiri gola prednosti, ali su srbijanski rukometaši uspjeli stići rezultat i čak preokrenuti te na kraju doći do zaslužene pobjede.

Najefikasniji kod Srbije bili su Šešum i Radivojević sa po pet golova. Sigurdsson je bio najbolji kod Islanda sa sedam golova.

Srbiji je za prolazak dalje potrebno da Švedska ne izgubi od Hrvatske jer bi u tom slučaju zauzeli treću poziciju, koja vodi u naredni krug.

U tom slučaju imali bi isti broj bodova kao i Island (po 2), ali bolji međusobni omjer koji bi na kraju odlučio ko se oprašta od Evropskog prvenstva.

Grupa B

Francuska – Bjelorusija 32:25

Reprezentacija Francuske bez puno problema i očekivano je savladala slabašnu Bjelorusiju rezultatom 32:25.

Ipak, sami početak meča Francuzi nisu bili toliko dominantni i do najveće prednost u prvom poluvremenu od tri gola stigli su uoči samog odlaska na odmor.

Francuzi su u istom ritmu igrali i u nastavku meča te su stigli do treće pobjede na Euru iz isto toliko utakmica.

Najefikasniji kod Francuza bio je fenomenalni Mem s čak 10 golova, dok je Karabatić postigao šest pogodaka. Padshyvalau je bio najbolji kod Bjelorusije s šest golova.