Seniorska reprezentacija naše države je porazila Veliku Britaniju u prvom meču kvalifkacija rezultatom 80:67. Naša reprezentacija je tako na sjajan način otvorila kvalifikacije u koje ulazimo sa željom da odemo na Europsko prvenstvo po treći put zaredom. Na samom početku meča smo pokazali Britancima da smo došli po pobjedu i da ćemo se boriti za nju.

Dobili smo prvu četvrtinu igre rezultatom 23:11. Na krilima Mitrovića i Teletovića smo sjajno igrali, kapiten je do kraja prvog dijela meča ubacio 13 poena, dok je Mitrović imao 12 poena (4 trice). Na kraju prvog poluvremena smo vodili sa 46:31.

Odlična igra je viđena i u trećoj četvrtini, a na ulasku u posljednjih deset minuta smo imali 17 poena viška, vodili smo sa 67:50. Velika Britanija je odigrala puno bolje na početku posljednje četvrtine i napravili su seriju 14:4. Ipak, naši momci predvođeni kapitenom Teletovićem su do kraja rutinski priveli meč kraju.

Najefikasniji u našoj reprezentaciji je bio Mirza Teletović sa 25 poena i 6 skokova, dok su Nemanja Mitrović i Elmedin Kikanović ubacili po 12 poena. Mitrović je dodao i 7 skokova. Andrija Stipanović je imao 10 poena, 5 skokova i 4 asistencije. Na drugoj strani najbolji je bio Daniel Clark sa 14 poena i 9 skokova.

Narednu kvalifikacionu utakmicu naši košarkaši igrat će 17. augusta protiv reprezentacije Islanda u dvorani “Mejdan” u Tuzli.

BiH – Velika Britanija 80:67 (23:11,23:20,21:19,13:17)

Velika Britanija: Achara 13, Hamilton, Bailey 6, van Oostrum 8, Sullivan 4, Murray, Clark 14 (9 skokova), Hesson 2, Bryan-Amaning 2, Boateng 2, Johnson 13 (8 skokova), Mockford 3.

Bosna i Hercegovina: Pašalić 1, Buza, Stipanović 10 (5 skokova, 4 asistencije), Šutalo 9 (6 skokova), Gordić 9 (6 skokova), Kikanović 12, Teletović 25 (6 skokova), Halilović, Mitrović 12 (7 skokova), Knežević, Vrabac 2, Albijanić.