Velšani pobjedom debitovali na Euru

Nogometaši Velsa savladali su Slovačku s 2:1 u prvoj utakmici grupe B na Evropskom prvenstvu.

Vels i Slovačka odmjerili su snage u Bordeauxu, a u jednoj dobroj utakmici Velšani su ostvarili pobjedu.
Marek Hamšik imao je stopostotnu šansu već u trećoj minuti. Uspio je da matira golmana Warda, ali ne i da loptu proslijedi u mrežu.
Kazna za promašaj stiže već u 10. minuti. Gareth Bale je postigao eurogol iz slobodnjaka za veliko slavlje Velšana, kojima je ovo bio premijerni nastup na Evropskom prvenstvu.

U ostatku prvog dijela mreže su ostale mirovati, Vels je sačuvao gol prednosti i otišao bezbrižno na odmor.
Slovaci su u nastavku krenuli ofanzivnije, što im se ubrzo isplatilo. Igrala se 61. minuta kada je Ondrej Duda pogodio, a samo minutu kasnije je zamijenio Jana Kozaka.
Stiče se dojam da je u drugom dijelu viđen daleko bolji nogomet nego u prvom. Imao je Vels u 73. šansu, Ramsey iz dobre pozicije glavom puca preko gola.
U 81. minuti Robson-Kanu, koji je nešto ranije ušao u igru, zabija za pobjedu Velšana.

U drugoj utakmici u ovoj grupi snage će od 21 sat odmjeriti Engleska i Rusija.

Vels – Slovačka 2:1 (Bale 11, Robson-Kanu/ Duda 61)

Vels: Ward, Gunter, Chester, A. Williams, Davies, Taylor, Edwards, Allen, Ramsey, J. Williams, Bale.

Slovačka: Kozačik, Pekarik, Škrtel, Durica, Weiss, Hrošovsky, Hamšik, Švento, Kucka, Mak, Duri.