Video – Evropska liga: Pobjede Juventusa, Benfice, Basela i Porta

Veoma zanimljivo bilo je sinoć u četiri susreta četvrtfinala Evropske lige u nogometu.

Benfica je napravila veliki posao na gostovanju kod AZ Alkmaara i kući nosi dragocjenu minimalnu prednost. Strijelac jedinog gola bio je Salvio u 48. minutu.

Mnogo uspješniji domaćin bio je švicarski Basel, koji je rezultatom 3:0 savladao Valenciju. Prva dva gola postigao je Delgado i to u samo četiri minute. Argentinac je pogađao u 34. i 38. minutu. Konačan rezultat je postigao Stocker u sudijskoj nadoknadi.

Igrači Juventusa su i sinoć potvrdili da veoma ozbiljno shvataju takmičenje čije se finale igra na njegovom stadionu. “Stara dama” sinoć je kao gost bila bolja od Lyona, a jedini gol postigao je Bonucci u 85. minutu.

Porto je također iskoristio prednost domaćeg terena i minimalnim rezultatom savladao Sevillu. Jedini gol djelo je Mangala iz 31. minuta.