Prva od dvije utakmice današnjeg programa osmine finala Lige prvaka odigrana je u Sankt Peterburgu gdje je Borussia iz Dortmunda slavila nad Zenitom sa 4:2.

Tim Jurgena Kloppa je već u prvih pet minuta stekao dva gola prednosti u Rusiji, Henrik Mkhitaryan u 4. i Marko Reus u 5. minutu su nastavili dominaciju gostiju u ovoj rundi takmičenja.

Sredina drugog poluvremena donijela je golgeterski spektakl.

Zenit se golovima Šatova i Hulka iz penala vraćao u igru, a Robert Lewandovski je u dva navrata veoma brzo vraćao Borussiju na dva gola prednosti.

Manchester United na Karaiskakisu je preživio pravu golgotu i teško će moći na Old Trafordu nadoknaditi večerašnjih 0:2 protiv Olympiacosa.

Teško, jer sa večeras prikazanom igrom nemoguće je da se tim Davida Moyesa nađe među osam najboljih ekipa Evrope.

Slavlje za grčkog šampiona večeras je prvi put donio Alejandro Dominguez u 38., da bi erupcija oduševljenja uslijedila u 55. minutu kada je sjajno pogodio sa više od 20 metara Joel Campbell.