Reprezentacija BiH pružila dobar otpor u minimalnom porazu od Meksika

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je poražena u San Antoniju pred 26.867 gledatelja od Meksika u prijateljskom susretu rezultatom 1:0.

Meksiko je furiozno ušao u utakmicu i već u prve dvije minute imao je dvije velike šanse, no Dos Santos i Vela nisu bili precizni iz dobrih pozicija.

U šestoj minuti Dos Santos je bio u još jednoj prilici, ali je Šehić odbranio njegov udarac.

Zmajevi su prvi put zaprijetili u 10. minuti kada je Zakarić nakon kornera šutirao iskosa sa desne strane, ali nije bio precizan.

Pet minuta kasnije nakon kornera koji je izveo Zakarić Lončar je šutirao glavom pored gola.

U 17. minuti Medunjanin je šutirao iz slobodnog udarca sa ivice kaznenog prostora, ali ni on nije bio precizan.

Posljednju priliku u prvom poluvremenu imala je naša selekcija, ali je i Ahmetović kao i sve njegove kolege u prvom poluvremenu bio neprecizan.

I početkom drugog poluvremena Meksikanci su počeli sa žestokim napadima, a pred golom rezerviste Pirića su se redale prilike, no njegova mreža se nije tresla sve do 65. minute.

Korner je izveo rezervista Jonathan Dos Santos, štoper Ayala je pobjegao Ahmetoviću i glavom matirao Pirića. To je Ayali bio prvi pogodak u dresu Meksika u karijeri.

Do kraja susreta Meksikanci su rutinski sačuvali prednost i sasvim zasluženo slavili minimalnim rezultatom.

U 83. minuti Bekić je dobio drugi žuti karton i ostavio je saigrače na cjedilu u finišu susreta.

Selektor naše reprezentacije Robert Prosinečki će moći biti zadovoljan turnejom u SAD-u gdje se nekoliko igrača pokazalo u dobrom svjetlu u remiju protiv SAD-a (0:0) i večerašnjem duelu.

Meksiko – BiH 1:0

Strijelac: Ayala (65.).

Meksiko: Cota, Rodriguez, Ayala, Oswaldo (46. Araujo), Gallardo, E. Hernandez, Molina (46. J. Hernandez, 57. Gonzalez), Vela, G. Dos Santos (46. J. Dos Santos), Martin (73. Pizarro), Pineda (46. Aquino). Selektor: Juan Carlos Osorio.

BiH: Šehić (46. Pirić), D. Todorović, Graovac, Medunjanin, Bekić, Lončar, Tomić (46. Beširević), Sarić (75. Šećerović), Zakarić (65. O. Todorović), Menalo (67. Ćavar), Ahmetović (73. Koljić). Selektor: Robert Prosinečki.