KošarkaSport

Velika pobjeda košarkaških “Zmajeva” protiv Latvije u gostima

RIGA

Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo

Naši košarkaši imali u večerašnjoj utakmici imali su u prvom poluvremenu sa dva puta vodstvo

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine startala je pobjedom u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Izabranici Vedrana Bosnića slavili su u Rigi protiv domaće Latvije rezultatom 62: 61, čime smo ostvarili prvu pobjedu u kvalifikacijama.

Naši košarkaši imali u večerašnjoj utakmici imali su u prvom poluvremenu sa dva puta vodstvo. I to na samom početku kada smo poveli 2:0, a najveću prednost na utakmici imali smo u 15. minuti kada smo vodili 27:21.

Ostatak meča protekao je u boljoj igri domaćina, a ono što je odlikovalo našu igru jeste katastrofalno izvođenje slobodnih bacanja.

U posljednju četvrtinu ušli smo minusom od sedam poena, a onda smo krenuli u sjajnu seriju i izjednačili na 53:53 u 34. minuti.

Konačno u 35. minuti utakmice poveli smo 55:53 koševima Atića.

U tim trenucima naši košarkaši su igrali sjajno, dok domaćini nisu mogli pogoditi ništa, a čak sedam minuta Latvija nije postigla koš.

Ipak nedostatak koncentracije u posljednjoj minuti su domaćini iskoristili te se u posljednju minutu ušlo vodstvom Latvije od 61:60.

Na kraju smo slavili rezultatom 62:61.

Najefikasniji na utakmici bio je Martins Meiers koji je ubacio 19 koševa.

U našoj reprezentaciji najbolji je bio Edin Atić, a dobru pomoć imao je u Aleksandru Laziću, koji je zabio 13 poena.