Veličanstvena pobjeda bh. rukometaša: Island pao u Skenderiji!

Rukometna reprezentacija BiH večeras je u Skenderiji pred oko 3.000 gledalaca savladala Island rezultatom 33:32 u prvom meču dodatnih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2015. godine.

Iako su tokom većeg dijela utakmice uglavnom ganjali Islanđane (plus četiri u 44. minuti), u posljednjih desetak minuta naši reprezentativci ubacuju u brzinu više i okreću rezultat.

Zahvaljujući velikoj seriji i dobroj odbrani rukometni Zmajevi u 51. minuti prelaze u vodstvo 30:29. Već u sljedećem napadu Burić diže Skenderiju na noge – 31:29!

U tim trenucima naši momci igrali su sjajnu odbarnu, Island ne koristi svoj napad, a u kontri Panić pogađa prečku. Bila je to velika prilika za plus 3.

U 57. minuti ponovo se vraćamo na plus dva – Nikola Prce iskoristio je sedmerac, a zatim u 59. isti igrač donosi nam 33:31.

U posljednjoj minuti Peterson smanjuje na 33:32.

Na 16 sekundi do kraja selektor Marković zatražio je minutu odmora, no rezultat se do kraja nije mijenjao. Revanš utakmica na Islandu igra se za osam dana.

“Cilj nam je bio pobijediti Island, makar i jedan razlike. U tome smo uspjeli. Vidjećemo šta će biti u revanšu, oni su veliki favoriti. Voljeli bi da je bilo malo više navijača, ovo je pobjeda samo za njih”, rekao je večeras naš najefiksaniji igrać Nikola Prce koji je postigao 11 golova.