Veležovoj evropskoj priči ne nazire se kraj: Rođeni neporaženi protiv Elfsborga!

Na Grbavici se očekuje ludnica

U Borasu na Boras Areni Elfsborg je ugostio Velež u prvom susretu trećeg pretkola UEFA Konferencijske lige, a na kraju je duel okončan rezultatom 1:1.

Rođeni su nakon 33 godine ovog ljeta zaigrali u Evropi i priredili pravu senzaciju u drugom pretkolu Konferencijske lige, kada su izbacili grčkog velikana, ekipu AEK-a, a sada žele da nastave svoju evropsku bajku.

Poslije meča u Švedskoj, Mostarci itekako imaju pravo da se nadaju plasmanu u play-off, gdje bi ih čekao pobjednik iz dvomeča Feyenoord – Luzern.

Hrabro su Rođeni otvorili meč, a u četvrtoj minuti zamalo da Ćosić dođe u čistu situaciju za gol poslije fenomenalnog proigravanja od strane Pršeša. Ubrzo nakon toga, Pršeš iz prve šutira i lopta odlazi malo pord gola Elfsborga.

Prijetio je i Elfsborg, ali Velež je dobro izgledao nazad i nije dozvoljavao domaćinu da realizuje neku od poluprilika ili prilika. Najbolju šansu u prvih pola sata imao je Elfsborg, ali je Larssonov udarac odbranio Bogdanović, izbacivši loptu u korner.

Velež je uzvratio preko Ovčine, koji odlučio sam da završi akciju, ali je ipak bio neprecizan. Golman Elfsborga je loptu skrenuo u korner, a upravo nakon tog ubačaja Mostarci dolaze do pogotka.

Radović koristi neopreznost švedske odbrane, pa loptu šalje u mrežu za veliko slavje Rođenih. Nažalos, radost je trajala svega minut-dva, pošto je Frick iskoristio lošu reakciju Zeljkovića i pogodio za 1:1.

To je bio i rezultat prvog dijela, a u nastavku ravnopravna borba. Veležu je malo nedostajalo da dođe do gola, ali ipak nije uspio. U 90. minuti Radovac je imao dobru priliku, ali je šutirao pored desne stative Elfsborgovog gola.

Veležovi igrači bili su opasni u kontrama, no nedostajalo je kvalitetnije završnice, zbog čega se moraju zadovoljiti sa ovih 1:1. Ipak, uzimajući sve u obzir, Mostarci mogu da budu zadovoljni i svakako će imati realne šanse za prolaz u revanšu.

Podsjetimo još jednom, Velež će narednog četvrtka na stadionu Grbavica ugostiti Elfsborg u uzvratnoj utakmici u kojoj će pasti konačna odluka o putniku u play-off.

Elfsborg – Velež 1:1

Elfsborg: Ronning, Larsson, Vaisanen, Jarjue, Strand, Gojani, Romer, Holst, Alm, Frick, Okkels.

Velež: Bogdanović, Radović, Zeljković, Isić, Ferreyra, Pršeš, Hasanović, Ovčina, Anđušić, Ćosić, Zajmović.