Velež upisao prvi poraz u sezoni

Prednost Veleža u odnosu na drugoplasirani Olimpik se spustila na samo četiri boda nakon 22. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine.Olimpik je upisao pobjedu na gostovanju kod Igmana u Konjicu minimalnim rezultatom 1:0.

Pogodak odluke postignut je na samom početku susreta, tačnije u 9. minuti kada je eurogol lijevom nogom postigao iskusni Zajko Zeba. Do kraja meča Vukovi s Otoke su rutinski zadržali prednost i upisali 11. pobjedu u sezoni i ostali u utrci za plasman u Premijer ligu BiH.

Velež je prvi put poražen u sezoni, a Rođeni su izgubili na gostovanju u Goraždu.

Domaćin je slavio rezultatom 1:0, a pogodak odluke postigao je Islamagić u 19. minuti.

Ostali rezultati: Vitez – Zvijezda 2:1, Rudar – Novi Travnik 0:1, Orašje – Metalleghe BSI 1:0, Jedinstvo – Čapljina 0:2, Slaven – Bratstvo 1:0.