-TopSLIDENogometSport

Velež, Sarajevo i Zrinjski saznali potencijalne rivale, Rođeni najteže prošli

Drugo pretkolo Konferencijske lige

Boje Bosne i U Hercegovine u novoj sezoni Konferencijske lige (2024/2025) branit će FK Sarajevo, FK Velež i HŠK Zrinjski i već u julu kreću u evropske akcije.

Sarajevo i Velež počinju od prvog pretkola Konferencijske lige, a jučer su saznali i rivale u prvom pretkolu.

Velež će igrati protiv Inter Escaldesa iz Andore, dok će ekipa Sarajeva ukrstiti koplja protiv kazahstanskog Aktobea. Prvi mečevi se igraju 11. jula, a revanš dueli 18. jula, s tim da će Velež tražiti pomjeranje termina ili zamjenu domaćinstva jer je 11. jul Dan žalosti u našoj zemlji zbog obilježavanja godišnjice genocida u Srebrenici.

Ekipa Zrinjskog evropski put kreće od drugog pretkola gdje će biti nositelji, a svi naši klubovi danas će saznati potencijalne protivnike u drugom pretkolu Konferencijske lige.

UEFA je odredila grupe pred današnji žrijeb, tako da se krug potencijalnih protivnika za naše timove skratio.

Ako prođu Aktobe Sarajevo će u drugom pretkolu igrati protiv jedne od ovih ekipa:

CFR 1907 Cluj (ROU)
FC Spartak Trnava (SVK)
FC Ararat-Armenia (ARM)
FK Mornar (MNE) – FC Dinamo Tbilisi (GEO)

Zrinjski u drugom pretkolu čeka mogući dvomeč protiv ekipa:

FA Šiauliai (LTU) – FCI Levadia Tallinn (EST)
NK Bravo (SVN) – Connah's Quay Nomads FC (WAL)
Puskás Akadémia FC (HUN)
FC CSKA 1948 (BUL)
Sliema Wanderers FC (MLT)

Velež bi u slučaju eliminacije Intera Escaldesa u drugom pretkolu za protivnika mogao dobiti jednu od navedenih ekipa:

Djurgården (SWE)
Vitória SC (POR)
AEK Athens FC (GRE)
Universitatea Craiova (ROU)
FC Zürich (SUI)

Žrijeb drugog pretkola Konferencijske lige na rasporedu je danas (19. juna) s početkom u 14 sati.

U prvom pretkolu Konferencijske lige ima dosta zanimljivh duela, a sastaju se:

FK Velež Mostar (BIH) vs Inter Club d'Escaldes (AND)

Floriana FC (MLT) vs SP Tre Penne (SMR)

FC Torpedo (BLR) vs FC Milsami Orhei (MDA)

FA Šiauliai (LTU) vs FCI Levadia Tallinn (EST)

Bala Town FC (WAL) vs Paide Linnameeskond (EST)

FC Isloch Minsk Region (BLR) vs La Fiorita 1967 (SMR)

Caernarfon Town FC (WAL) vs Crusaders FC (NIR)

JK Tallinna Kalev (EST) vs FC Urartu (ARM)

Valur (ISL) vs KF Vllaznia (ALB)

FCB Magpies (GIB) vs Derry City FC (IRL)

FC Malisheva (KOS) vs FK Budućnost Podgorica (MNE)

Atlètic Club Escaldes (AND) vs F91 Diddeleng (LUX)

Marsaxlokk FC (MLT) vs FK Partizani (ALB)

FK Auda (LVA) vs B36 Tórshavn (FRO)

Stjarnan (ISL) vs Linfield FC (NIR)

FC Torpedo Kutaisi (GEO) vs KF Tirana (ALB)

Shelbourne FC (IRL) vs St Joseph's FC (GIB)

FC Aktobe (KAZ) vs FK Sarajevo (BIH)

NK Bravo (SVN) vs Connah's Quay Nomads FC (WAL)

Víkingur (FRO) vs FK Liepaja (LVA)

FC Noah (ARM) vs KF Shkëndija (MKD)

GFK Tikves (MKD) vs Breiðablik (ISL)

FK Mornar (MNE) vs FC Dinamo Tbilisi (GEO)

FC UNA Strassen (LUX) vs KuPS Kuopio (FIN)

VPS Vaasa (FIN) vs FK Žalgiris (LTU)

sportsport

Show More

Related Articles

Back to top button
Close
Close