Velež razbio Zrinjski u vatrenom mostarskom derbiju

Fudbaleri Veleža savladali su Zrinjski rezultatom 3:0 u posljednjoj utakmici 14. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Rođeni su i više nego zasluženo stigli do velike pobjede u mostarskom derbiju s obzirom da su večeras bili neuporedivo bolji rival na terenu.

Već u sedmoj minuti Guliashvili je zaprijetio u dva navrata i oba puta je njegove pokušaje zaustavio golman Marić.

Rođeni su nastavili sa dominacijom, dok su gosti izgledali potpuno neprepoznatljivo.

Ovaj su meč nažalost obilježile i neke stvari koje nemaju veze sa sportom. Susret je u 33. minuti prekinut zbog sukoba navijača Zrinjskog sa redarima. Prekid je trajao nekih 20 minuta nakon čega je meč nastavljen.

U samom finišu prvog dijela domaći su stigli do gola. Akcija po desnoj strani počela je od Oreča, Guliashvili je ostavio povratnu za Vehabovića koji sjajno centrira, a Haskić sa nekoliko metara pogađa za 1:0.

Do kraja prvog dijela meč je još jednom bio prekinut, ovaj put zbog navijača Veleža koji su istakli jedan sporni transparent.

U drugom poluvremenu manje-više ista slika na terenu. Velež je i u nastavku bio bolji što je krunisao sa dva gola i oba je postigao Guliashvili.

Sjajni Gruzijac prvo je u 54. minuti pobjegao odbrani Zrinjskog i loptu zakucao u mrežu Marića, a drugi gol postiže u 79. minuti.

Guliashvili je ovaj put iskoristio nonšalantnost odbrane gostiju i još jednom matirao čuvara mreže Plemića. Do kraja se rezultat nije mijenjao i Velež je stigao do velika tri boda u ovom meču.