Velež pokorio i Tušanj i zakazao finale sa Sarajevom na Bilinom polju!

Revanš utakmicu polufinala Kupa Bosne i Hercegovine odigrali su danas Tuzla City i Velež.

Nakon pobjede Veleža 4:0 u prvom meču na stadionu “Rođeni”, Mostarcima je ostalo da odrade rutinski posao u uzvratnom meču na Tušnju.

I u revanšu Velež je slavio, ovog puta je bilo 0:1, te je zakazao finale Kupa protiv Sarajeva u Zenici na stadionu “Bilino polje”.

Pogodak koji je odlučio pobjednika postigao je u 42. minuti utakmice Vehabović nakon akcije Dejanovića i Zvonića.

Finale Kupa Bosne i Hercegovine odigrat će se 19. maja, a trofej brani upravo FK Sarajevo.

***

Velkoski i Varešanović potvrdili plasman Sarajeva u finale

Federalni prvoligaš Igman iz Konjica ugostio je sastav Sarajeva koje je na “Grbavici” slavilo rezultatom 0:2

Odigran je prvi, od ukupno dva današnja polufinalna uzvratna meča Kupa BiH, na stadionu “Grbavica”.

Federalni prvoligaš Igman iz Konjica ugostio je sastav Sarajeva koje je slavilo rezultatom 0:2, te su bordo momci samo potvrdili pobjedu u prvom meču na Koševu (2:0).

Prednost bh. premijerligašu na današnjem meču donio je u 29. minuti Velkoski nakon dobre akcije i solo prodora, te asistencije Bagarića.Posao je završio Varešanović golom u samom finišu meča.

U drugom današnjem polufinalnom duelu sastaju se na Tušnju Tuzla City i Velež, a ovdje su Mostarci odradili ogroman posao već u prvom meču.

Na stadionu “Rođeni” Velež je slavio s čak 4:0. Današnji revanš starta od 16 sati.