Velež do važnih bodova u Zvorniku

U današnje prve dvije utakmice 10. kola BH Telecom Premijer lige BiH postignuti su sljedeći rezultati: Drina – Velež 1:2 i Rudar – Slavija 2:2.

Drina – Velež 1:2

Derbi začelja 10. kola BHT Premijer lige između Drine i Veleža završen je pobjedom gostiju 1:2.

Gosti su poveli u 53. minuti preko Ćemalovića, da bi već u narednoj minuti domaći izjednačili preko Jakšića. Ipak, u sudijskoj nadoknadi Velež dolazi do pobjede, gol vrijedan tri boda postigao je Merzić.

Rudar – Slavija 2:2 (1:2)

Na Gradskom stadionu u Prijedoru u, za naše uslove, solidnoj fudbalskoj predstavi  domaći Rudar i Slavija odigrali su bez pobjednika – 2:2.

Prvo poluvrijeme donijelo je tri gola. Domaći su poveli u 3. minuti preko Arežine koji odlično pogađa iz slobodnjaka. Potom su gosti mnogo bolje zaigrali, preuzeli sredinu terena, a u 22. minuti Pušara nakon odličnog ubačaja Zebe s lijeve strane glavom pogađa za 1:1. U 38. minuti potpuni preokret gostima na 2:1 donosi Spalević lijepim golom nakon centaršuta Arsenijevića.

Početkom drugog dijela meča napadač Rudara Džafić dolazi do lopte, ulazi u kazneni prostor gostiju i uz malu pomoć golmana poravnava na 2:2. Do kraja meča domaći su pokušavali da postignu treći gol, ali bez uspjeha, pa su se ekipe morale zadovoljiti podjelom bodova.