Velež deklasirao Jedinstvo

Odigrano je pet utakmica 15. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine u fudbalu, a program je obilježila nevjerovatna pobjeda Veleža u Bihaću.

Rođeni su u spektakularnom susretu slavili protiv domaćeg jedinstva nevjerovatnim rezultatom 6:3. Već u prvom dijelu viđeno je pet golova, a Mostarci su nakon prvih 45 minuta imali prednost rezultatom 4:1. U nastavku i Velež i Jedinstvo postižu još po dva gola, tako da je susret završen rezultatom 3:6.

Impresivan dan imao je Panesso koji je postigao nevjerovatna četiri pogotka i time obilježio 15. kolo Prve lige FBiH.

Olimpik je opravdao ulogu favorita u duelu protiv kakanjskog Rudara na svom terenu. Jedini pogodak na Otoci djelo je Vidovića nakon što ga je proigrao Stojanović.

Minimalnu pobjedu upisao je i Metalleghe na svom terenu protiv Igmana, a jedini gol u ovom meču postigao je Samardžić. Ogromnu pobjedu na svom terenu ubilježilo je Orašje nad Travnikom (6:1), dok je u zanimljivom susretu rezultatom 3:2 Bratstvo bilo bolje od Iskre.

Bratstvo – Igman 3:2
Jedinstvo – Velež 3:6
Metalleghe – Igman 1:0
Orašje – Travnik 6:1
Olimpik – Rudar 1:0