Važna pobjeda Slobode protiv Viteza

Liga za opstanak, 7. kolo

Sloboda je večeras na Tušnju savladala Vitez sa 2:0 u susretu 7. kola Lige za opstanak, te je tuzlanski tim došao na korak od opstanka u društvu najboljih timova BiH.

Prvo poluvrijeme utakmice na Tušnju nije ponudilo mnogo, ali je Sloboda iz prve šanse pred golom gostiju došla u vodstvo. Osmanagić je ubacio iz kornera, Husić prebacio loptu na pet metara gdje se našao Edis Smajić koji je pogodio za 1:0.

Potom je uslijedio period jako slabe fudbalske predstave, a nova uzbuđenja viđena su tek u finišu. Sloboda je prijetila preko Rustemovića i Smajića, a na drugoj strani pokušao je Ivičić, no na odmor se otišlo minimalnim vodstvom domaćeg tima.

Vitez je nešto aktivnije krenuo u nastavak, pokušali su iznenaditi Slobodu, ali je zatim uslijedila polukontra domaćeg tima koja donosi i drugi gol. U 52. minuti Amer Bekić pogađa za prednost od 2:0.

Do kraja većih uzbuđenja nije bilo. Sloboda je bez problema sačuvala prednost i došla je do važna tri boda, te sada željno čekaju kiks Čelika protiv GOŠK-a u Gabeli koji bi im vjerovatno osigurao opstanak.