Ostali sportoviSport

Ismail Zulfić bh. rekordom do četvrtog mjesta na EP

Ismail Zulfić, paraplivački reprezentativac Bosne i Hercegovine osvojio je večeras četvrto mjesto na Evropskom seniorskom prvenstvu u Portugalu.

Trinaestogodišnji predstavnik Bosne i Hercegovine finalnu trku u disciplini 50 metara delfin završio je sa rezultatom 40:64, te tako postavio lični i novi državni rekord Bosne i Hercegovine.

Zlato je osvojio predstavnik Ukrajine (36:14), srebrni je bio reprezentativac Španije (37:49), ispred bronzanog Grka (38:60).

Na Evropskom prvenstvu u Madeiri istorijski rezultat za BiH napravio je takođe trinaestogodišnji Ismail Barlov koji je u nedjelju, prvog dana takmičenja, osvojio zlatnu medalju u disciplini 50 metara prsno.

Barlov je nastupio i juče u disciplini 150 metara mješovito i osvojio šesto mjesto, a do kraja smotre najboljih paraplivača Starog kontinenta očekuje ga i još nastup u disciplini 50 metara leđno.

Evropsko prvenstvo u portugalskoj Madeiri održava se od 21. do 27. aprila.