Futsal EURO 2014: Hrvatska i Češka remizirali, Slovenija poražena od Azerbejđana

Jučer su odigrane dvije utakmice futsal Evropskog prvenstva 2014. u grupama C i D, a Azerbejđan je u posljednjoj minuti zabilježio pobjedu protiv Slovenije, dok su Hrvatska i Češka remizirali.
Hrvatska i Češka su završili 3:3. Na poluvrijeme se otišlo 2:1 za Hrvatsku, s tim da je Češku Novotny (8:39) doveo u vodstvo da bi Jelovčić (13:17) izjednačio, a Marinović (15:37) Hrvatsku doveo u vodstvo.
Na samom početku drugog poluvremena R. Mareš (20:28) poravnava rezultat, a Belej (23:58) ponovo dovodi Čehe u prednost.
U završnici susreta Hrvatska vadi golmana iz igre i počinje s pet igrača što im se na kraju isplatilo izjednjačenjem preko M. Capare (38:20).
Hrvatska sada očekuje povoljan rezultat iz posljednje utakmice između Španjolske i Češke, ukoliko utakmica ne završi neriješenim ili neriješenim rezultatom manjim od 4:4 obezbijeđen je prolaz u narednu fazu takmičenja.

Uprkos vodstvu Slovenaca od 5:2 u dramatičnoj zaršnici Azerbejđan je u posljednjoj minuti susreta slavio sa 7:6.
Utakmica je započela spektakularno, vodstvom Azerbejđana, pogotkom Amadeua nakon 24 sekunde, ali Vrhovec izjednačuje (1:14 min) rezultat na 1:1. Još prije kraja prvog poluvremena Slovenci preko Čujeca (17:35) i Vrhoveca (19:45) povečavaju vodstvo na 3:1.
Nakon promjene strana Slovenci su dominirali utakmicu, ali Rafael (24:26) ipak postiže pogodak i smanjuje rezultat na 3:2. U nastavku susreta Kroflič (25:37) i ponovo Vrhovec (29:05) povečavaju rezulat na 5:2, a Borisov (29:20) samo nekoliko trenutaka poslije smanjuje rezultat na 3:5. Osam minuta prije završetka susreta Augusto (31:59) dovodi Azerbejđan do zaostatka od jednog pogotka, a za izjednačenje se pobrinuo Felipe (35:37).
Slovenci u 37. minuti susreta preko dobre kontre dolaze ponovo u vodstvo pogotkom Fetiča, ali se Azerbejđan nije predavao. Prvo su izjednačili pogotkom Rafaela (38:32) da bi isti igrač samo 26 sekundi prije kraja susreta postigao pobjedonosni pogodak za Azerbejđan.