Ženska reprezentacija BiH poražena u Zenici od Engleske

Bodove iz Zenice u petom kolu kvalifikacione grupe 1 odnijela je Engleska.

Izabranice Samire Hurem su pružile mnogo lošiju igru nego u teškom porazu od Rusije (1:6) prije pet dana na istom mjestu, ali su Engleskinje slavile samo s 2:0 zahvaljujući raspoloženoj Enveri Hasanbegović koja je briljirala na golu naše selekcije.

Engleskinje su uputile čak deset šuteva u okvir našeg gola, te isti broj pored, dok naše reprezentativke nisu uputile nijedan šut u okvir gola, te jedan pored na čitavom susretu.

Vodeći pogodak postigla je nogometašica Barcelone Toni Duggan u 56. minuti i veliko slavlje ekipe koju sa klupe vodi Phil Neville, a konačnih 2:0 postavila je Jodie Taylor iz penala u 90+3. minuti. Zanimljivo, Taylor je zamijenila Duggan šest minuta ranije.

Naše dame imale su prednost igračice više 12 minuta nakon što je Alex Greenwood isključena u 47. minuti, no već u 59. minuti teren u našoj ekipi je zbog crvenog kartona morala napustiti Amira Spahić.

Našoj selekciji ostaju samo teoretske šanse za plasman na Mundijal kao jedna od četiri najbolje drugoplasirane selekcije.