U20: Srbija i Brazil za naslov svjetskog prvaka

U20 nogometna reprezentacija Srbije plasirala se u finale Svjetskog prvenstva u Novom Zelandu, pobijedivši u polufinalnom susretu Mali 2:1, nakon produžetaka.

Srbija je povela golom Andrije Živkovića u 4. minuti, a u 39. je izjednačio Youssouf Kone.

Do kraja regularnih 90 minuta rezultat se nije mijenjao pa je susret otišao u produžetke.

Pobjedu Srbiji i plasman u finale donio je Ivan Šaponjić koji je u 101. minuti pogodio za konačnih 2:1.

Zanimljivo je da su reprezentativci Srbije do finala došli nakon tri utakmice u kojima nije bilo pobjednika u 90 minuta. U osmini finala u produžetku su svladali Mađarsku 2:1, a u četvrtfinalu SAD boljim izvođenjem jedanaesteraca, nakon što u 120 minuta igre nije bilo golova.

Protivnik Srbiji u finalu, u subotu ujutro, bit će Brazil koji je u prvom polufinalu svladao Senegal s uvjerljivih 5:0.