U niži rang prema svemu sudeći idu RK Bosna Sarajeva i MRK Sloga Gornji Vakuf Uskoplje

Sloga sigurna protiv Maglaja, Iskra u ludoj završnici do bodova spasa
Premijer rukometna liga

Sve gori u borbi za opstanak u rukometnoj Premijer ligi naše zemlje.

Sloga je večeras ugostila u Gornjem Vakufu Uskoplju Maglaj i slavila sigurnu pobjedu.

Bilo je 42:33.

Domaći su vodili od početka te na kraju zadržali sigurnu prednost.

Petnaest minuta prije kraja bilo je 30:21 na semaforu, dok su na pauzu otišli pri vodstvu 22:16.

Na kraju je završilo 42:33

U Bugojnu sjajan meč Iskre i Slobode, na kraju 24:23 za domaće..

Iskra je imala u prvom poluvremenu tri gola prednosti, ali gosti se nisu predavali i na pauzu su otišli pri 13:13.

Gosti su bolje otvorili drugi dio, a deset minuta prije kraja vodili su 21:19.

Iskra je pet minuta prije kraja došla na 21:21, a dvorana KSC-a je bila na nogama.

Na kraju je završilo 24:23 za Bugojnace koji golom Perišića u posljednjoj sekundi dolaze do bodova koji će im donijeti siguran opstanak u Premijer ligi.

Bosna Visoko je savladala Vogošću u gostima 27:26, pa će u niži rang prema svemu sudeći RK Bosna Sarajeva i MRK Sloga Gornji Vakuf Uskoplje.