U grupnoj fazi Bayer, BATE, Astana, CSKA i Manchester United

Revanš susreti Play Offa Lige prvaka

Revanš utakmice Play offa Lige prvaka bile su na programu večeras, a u grupnu fazu plasirali su se Bayer Leverkusen, Astana, CSKA Moskva, Manchester United i BATE Borisov.

Bayer Leverkusen – Lazio 3:0

Leverkusen je pred svojim navijačima pobijedio Lazio našeg Senada Lulića sa visokih 3:0.

Prve zanimljivosti na utakmici u Leverkusenu vidjeli smo oko 15. minute kada su se zaredale prilike obje ekipe. Najprije je Hakan Calhanoglu iz daljine uputio udarac koji je prošao jako blizu desne stative. Minutu kasnije sijevnulo je na drugoj strani kada je s dvadesetak metara šutirao Dušan Basta, ali je lopta zasjela na gornjem vanjskom dijelu mreže.

Odličnu je priliku u 26. minuti imao Stefan Kießling. Šutirao je oštro s 11 metara, a zatresao sastav između prečke i desne stative.

Lazio je zakinut u 30. minuti kada sudija nije pokazao na bijelu tačku. U kaznenom je prostoru srušen Balde Keita, a iako su igrači Lazija tražili najstrožiju kaznu, glavni se sudija ipak nije oglasio.

Bayer je anulirao prednost Lazija iz prve utakmice u 40. minuti. Nakon gužve u kaznenom prostoru i nekoliko odbijenih lopti, Hakan Calhanoglu je iskoristio priliku i upravo jedan odbijanac poslao snažno u mrežu gostiju za 1:0.

Bayer je do velike prednosti stigao u ranoj fazi nastavka. Nakon duge lopte vratara Lena, Bellarabi, uz kojeg je bio i Lulić, progurao je odličnu loptu u sredinu kaznenog prostora koju je Admir Mehmedi poslao u desni gornji ugao.

Dodatni je udarac Lazio primio kada je isključen Mauricio. Italijanska je ekipa nakon drugog žutog kartona svog igrača posljednjih 20 minuta morala odigrati s desetoricom igrača. Brazilac je dva žuta kartona zaradio u razmaku od samo osam minuta.

Uskoro je požutio i Senad Lulić. Reprezentativac Bosne i Hercegovine je javnu opomenu zaradio u 74. minuti.

Partizan – BATE Borisov 2:1

Partizan je u Beogradu pobijedio BATE Borisov sa 2:1 , ali to im nije bilo dovoljno za prolaz jer je ekipa iz Bjelorusije prošla zahvaljući golu u gostima.

BATE je poveo u Beogradu u 25. minuti. Mikhail Gordejchuk je šutirao s peterca, a golman Partizana mu je odbranio udarac. Na odbijenu je loptu prvi natrčao Igor Stasevic i poslao je u mrežu pokraj desne stative.

Partizan je izjednačio u 74. minuti nakon udarca Nemanje Petrovića. Lopta se odbila od gostujućeg igrača i prevarila golmana. Konačan rezultat od 2:1 je u sudijskoj nadoknadi postavio Šaponjić.

CSKA Moskva – Sporting Lisabon 3:1

CSKA Moskva je nakon poraza u prvoj utakmici uzvratila Sportingu i izborila svoje mjesto u grupnom takmičenju Lige prvaka pobjedom od 3:1.

Teofilo Gutierrez je u 36. minuti iskoristio dodavanje Pereire i poslao loptu u donji lijevi ugao za vodstvo Sportinga od 1:0.

CSKA je stigao do izjednačenja u 49. minuti kada je nakon gužve red gostujućim golom lotu u mrežu poslao Seydou Doumbia. Bjelokošćanin je bio strijelaci i u 72. minuti te svojoj ekipi osigurao bitnu prednost.

APOEL – Astana 1:1

APOEL i Astana su odigrali 1:1 , ali se dalje plasirala ekipa iz Kazahstana zbog pobjede u prvoj utakmici od 1:0.

U prvom je poluvremenu bilo nekoliko kvalitetnih prilika, ali najviše vrijedi izdvojiti dvije posljednje. Luis Leal, igrač APOEL-a je u 37. minuti zatresao lijevu stativu udarcem s pet metara. Pet minuta kasnije Dmitriy Shomko nakon solo akcije puca iz daljine, ali domaći je golman zaustavio loptu koja je išla u desnu stranu gola.

APOEL je do prednosti stigao u 60. minuti kada je iz sjajno izvedenog slobodnog udarca mrežu pogodio Semir Štilić. Potencijalni reprezentativac BiH šutirao je s gotovo 30 metara lijevom nogom, neodbranjivo za golmana Astane i time svoju ekipu vratio u život.

Club Brugge – Manchester United 0:4

Engleski Manchester United nije imao problema sa Club Bruggeom pobijedivši s visokih 4:0. Trostruki strijelac za “Crvene đavole” bio je Wayne Rooney, dok se u strijelce upisao i Herrera.

Autor: D. K. – avaz.ba