U-19: BiH ubjedljivo savladala Bugarsku s 5:2

„U-19“ reprezentacija Bosne i Hercegovine, danas je na stadionu „Hristo Botev“ u Blagoevgradu savladala odgovarajuću selekciju Bugarske rezultatom 5:2.

Bugari su postigli dva gola u 27. i 29. minutu. Nakon vodstva domaće selekcije razigrali su se i naši juniori, te su do kraja prvog poluvremena izjednačili rezultat golovima Predragovića i Sadikovića u 32. i 36. minuti. U drugom poluvremenu naši reprezentativci postigli su tri gola preko Chobanova, koji je pogodio vlastitu mrežu u 57. minuti, te Marića u 60. i Danilovića u 89. minuti.

Podsjetimo, prvu utakmicu odigranu petak naši reprezentativci izgubili su rezultatom 1:0.

Stadion: „Hristo Botev“ Blagoevgrad
Sudije: Ivaylo Stoyanov, Krum Stoilov, Emil Vangelov

Strijelci: Angalov (27’), Dolpachiev (29’) Predragović (32’), Sadiković (36’), Chobanov-ag (57’), Marić (60’), Danilović (89’)

Žuti kartoni: Kovačević, Danilović (BiH)

Bugarska: Lyubenov, Aladzhov, Terziev (Stoickhov), Chobanov, Popadiyn, Angelov (Andreev), Dolapchiev, (Zapryanov), Dryanov, Stanoev (Gyuzelev), Tsonev, Mihaelov. Selektor: Vladimir Stoyanov

BiH: Kjosevski, M. Odak (Imamović), Kovačević (Merajić), Hajtić (Gojković), Špikić, B. Odak (Hasković), Čiva (Skopljak), Sadiković (Danilović), Predragović, Zec (Buhač), Marić (Vila). Selektor: Toni Karačić