PROTOKOL ZA DAN ŠEHIDA
1. 09:00 sati CENTRALNI SKUP SPOMEN OBILJEŽJA ŠEHIDIMA I POGINULIM BORCIMA – UL. BRANILACA
– HIMNA
– POLAGANJE CVIJEĆA:Predstavnici Općine i Koordinacioni odbor
– AŠERE I EL–FATIHA
– NAJAVA PROGRAMA
– OBRAĆANJE–Opštinska načalnica Amra Babić
– PROGLAŠAVANJE NAJBOLJIH RADOVA I DODJELA NAGRADA
(Čitanje najboljeg rada)
– ODJAVA
– ŠEHIDSKI RASTANAK
2. 10:00 sati
– ODLAZAK NA ŠEHIDSKO MEZARIJE – GRADSKA GROBLJA
– POLAGANJE CVIJEĆA:Predstavnici Općine i Koordinacioni odbor
– UČENJE JASINA I FATIHE –imami.
3. 10:00 sati MEDŽLIS I.Z. GRAČANICA – okupljanje i prijem delegacije
10:15 sati ZAJEDNIČKI IZLAZAK DELEGACIJA ISPRED SPOMEN ČESME
GRAČANICA–UČENEJ FATIHE I POLAGANJE CVIJEĆA
OBILAZAK MEZARIJA NA PODRUČJU MEDŽLISA I.Z
GRAČANICA PO GRUPAMA
I GRUPA
10:30 Tramošnjik, 10:45 Veliko Čajno, 11:30 Loznik 12:00 Uvorići
II GRUPA
11:30 UČENJE FATIHE I POLAGANJE CVIJEĆA NA SPOMEN ČESMI U SMRŠNICI
11:00 G. Smršnica, 11:30 M.Trnovci 12:00 Bištrani,Bjelo Polje i Seoce
III GRUPA
10:30 Bogošići
11:00 UČENJE FATIHE I POLAGANJE CVIJEĆA NA SPOMEN OBILJEŽJU U PODVINCIMA
11:15 Podvinci,
IV GRUPA
11:00 UČENJE FATIHE I POLAGANJE CVIJEĆA NA SPOMEN OBILJEŽJU U PODVINCIMA
11:30 Šošnji
12:15 UČENJE FATIHE I POLAGANJE CVIJEĆA NA SPOMEN ČESMI U DOLOVIMA
12:30 Dolovi, Veliki Trnovci
V GRUPA
10:30 UČENJE FATIHE I POLAGANJE CVIJEĆA NA SPOMEN ČESMI U PORIJEČANIMA
10:45 Poriječani, 11:15 G.Poriječani 12:00 Grdževac
VI GRUPA
10:30 UČENJE FATIHE I POLAGANJE CVIJEĆA NA SPOMEN ČESMI U BUZIĆIMA
10:30 Buzići–Upovac, 11:00 Dobrinje, 12:00 Slapan Gora
VII GRUPA
11:00 Zajednička posjeta šehidskom mezarju u Brezi 12:00 – Kološići
– TEVHID I HATMA DOVA IZA DZUMA NAMAZA U DŽAMIJAMA NA PODRUČJU MEDŽLISA GRAČANICA
4. 10:00–13:00 sati – OBILAZAK MEZARIJA MEDŽLIS I.Z. VISOKO PO GRUPAMA:
I GRUPA
10:30 Zbilje,
10:45 UČENJE FATIHE I POLAGANJE CVJIEĆA NA SPOMEN ČESMI NA BUCIMA
11:00 Ramadanovci, 11:30 Goduša
12:00 OTKRIVANJE SPOMEN ČESME ŠEHIDIMA I POGINULIM BORCIMA MZ GODUŠA
II GRUPA
10:30 UČENJE FATIHE I POLAGANJE CVIJEĆA NA SPOMEN ČESMI NA BUCIMA
11:00 Ramadanovci, 11:30 Goduša,
12:00 OTKRIVANJE SPOMEN ČESME ŠEHIDIMA I POGINULIM BORCIMA MZ GODUŠA
III GRUPA
10:30 UČENJE FATIHE I POLAGANJE CVIJEĆA NA SPOMEN ČESMI NA BUCIMA
11:00 Grajani 11:30 Tušnjići
12:00 OTKRIVANJE SPOMEN ČESME ŠEHIDIMA I POGINULIM BORCIMA MZ GODUŠA
IV GRUPA
11:30 UČENJE FATIHE I POLAGANJE CVIJEĆA NA SPOMEN ČESMI U ARNAUTOVIĆIMA
10:45 Arnautovići, 11:30 Mulići
12:45 UČENJE FATIHE I POLAGANJE CVIJEĆA NA SPOMEN ČESMI M.Z STARI GRAD – KLISA
12:30 Harem Bjele Džamije
V GRUPA
10:30 UČENJE FATIHE I POLAGANJE CVIJEĆA NA SPOMEN ČESMI U RADOVLJU
11:00 Maurovići, 11:30 Kalići, 12:00 Džindići
VI GRUPA
10:30 G.Zimča, 11:15 G.Mostre, 12:00 Seoča
VII GRUPA
10:30 Liješeva, 11:00 Čakalovići 11:15 Orašac, 11:45 Dol
VIII GRUPA
10:30 UČENJE FATIHE I POLAGANJE CVIJEĆA NA SPOMEN ČESMI U B.MAHALI
11:45 D.Moštre, 11:00 Rosulje–ciglane 11:15 Luka 11:30 Debeli Nišan 12:00 Mokronozi,
12:oo UČENJE FATIHE I POLAGANJE CVIJEĆA NA SPOMEN ČESMI U B.MAHALI
IX GRUPA
10:30 UČENJE FATIHE I POLAGANJE CVIJEĆA NA SPOMEN ČESMI KULA BANJER
10:45 K.Banjer
11:15 UČENJE FATIHE I POLAGANJE CVIJEĆA NA SPOMEN ČESMI U VRATNICI
11:45 Vratnica–Dolovi 12:00 Vratnica–Komine
X GRUPA
10:30 UČENJE FATIHE I POLAGANJE CVIJEĆA NA SPOMEN ČESMI U NASELJE LUKE
10:45 Srhinje–T.Polje 11:45 Bašike
11:30 sati – UČENJE FATIHE I POLAGANJE CVIJEĆA NA SPOMEN ČESMI U SRHINJU
13:00 sati – TEVHID I HATMA DOVA IZA DZUMA NAMAZA BJELA DŽAMIJA
14:00 sati – OTKRIVANJE SPOMEN ČESME ŠEHIDIMA I POGINULIM BORCIMA MZ KOLOŠIĆI – DOL KOD DŽAMIJE