Tuzla City savladao Željezničar za četvrtfinale Kupa

Spektakularan meč na Grbavici: Tuzla City savladao Željezničar za četvrtfinale Kupa
Šest golova u sjajnoj utakmici

FK Tuzla City plasirao se u četvrtfinale Kupa Bosne i Hercegovine nakon što je danas na Grbavici savladao Željezničar sa 4:2.

Fenomenalan meč viđen je u duelu ovih timova, a na kraju je postignuto čak šest pogodaka.

Tuzla City fenomenalno otvara meč i tim Husrefa Musemića već nakon sedam minuta igre postiže dva gola.

Do vodstva gosti iz Tuzle dolaze u petoj minuti. Petar Mišić snažno šutira i pogađa prečku, a na pravom mjestu je Adnan Džafić koji pogađa za vodstvo gostiju od 1:0.

Samo što su domaći krenuli sa centra uslijedio je novi šok. Damir Mehidić probija po lijevoj strani i pronalazi Mišića, a ovaj pogađa za vodstvo gostiju od 2:0.

Mogao je u početnih 15 minuta gostujući sastav imati i veću prednost, ali su promašili dosta dobrih situacija pred golom Željezničara.

Željezničar je iz prve šanse došao do smanjenja prednosti. Petar Bojo je iskoristio neopreznost odbrane Tuzle, izašao je sam pred Brajlovića i zabio je za 2:1.

Domaći se nakon gola malo bude i imali su nekoliko dobrih pokušaja da izjednače rezultat. Juričić i Meki su imali dobre situacije, ali nisu zabili.

Zato City svoju šansu u 34. minuti koristi. Džafić šutira, golman Muftić kratko odbija loptu do Mirzada Mehanovića, a ovaj zabija za prednost gostiju od 3:1.

Imala je Tuzla potom još jedan zicer. Džafić izlazi sam pred Mufića, ali golman Željezničara brani njegov udarac.

Na odmor se otišlo vodstvom Tuzle od 3:1, da bi na otvaranju drugog dijela Tomislav Ivković izvršio čak četiri izmjene.

Međutim, Tuzla iz prve šanse u nastavku dolazi do četvrtog gola. Mehidić ponovo ubacuje, a Mišić pogađa za 4:1. Bio je to 51. minut.

Samo četiri minuta kasnije Željezničar postiže drugi pogodak. Ermin Zec se odlično oslobađa čuvara, dodaje do Boje koji pogađa za 4:2.

Bojo je potom imao veliku šansu da vrati svoj tim u meč. Zec ga ponovo dobro proigrava, ali veznjak Plavih promašuje zicer.

Potom se i gosti bude. Stvorili su nekoliko opasnih situacija pred golom Muftića koji je dobrim odbranama spašavao svoj tim.

Nije Željezničar uspio da se potpuno vrati, a pored golova najljepši detalj na meču vlasništvo je golmana domaćeg tima Muftića.

On je u 78. minuti meča uspio nestvarnom odbranom spriječio Nukića da postigne gol sa pet metara.

Do kraja susreta nekoliko pokušaja sa obje strane. Međutim, ostalo je 4:2 za Tuzlu koja je prošla među osam najboljih ekipa u Kupu BiH.