Visoko

PS Visoko: Informacija o postupanju u slučaju upotrebe vatrenog oružja na javnim mjestima

Informacija o postupanju policijskih službenika PS Visoko povodom događaja od dana 01.08.2025. i 02.08.2025. godine gdje je došlo do upotrebe vatrenog oružja na javnim mjestima

Policijski službenici PS Visoko su preduzeli sve zakonom propisane mjere i radnje s ciljem zaštite sigurnosti građana kao i očuvanja javnog reda i mira i dokumentovanja krivičnih djela iz člana 323. KZ FBiH “Izazivanje opće opasnosti” i iz člana 371. KZ FBiH “Nedozvoljeno držanje oružja ili eksplozivnih materija”.

Shodno tome, policijski službenici PS Visoko su dana 04.08.2025. godine lišili slobode lice Sirčo Adnana koji je nakon kriminalističke obrade uz izvještaj o počinjenom krivičnom djelu predat u nadležnost dežurnom tužiocu KT ZDK Zenica, nakon čega mu je od strane Općinskog suda u Visokom određen jednomjesečni pritvor.

Također je dana 10.08.2025. godine slobode lišeno lice Selimović Nizar, koji je nakon zavedene kriminalističke obrade uz izvještaj o počinjenom krivičnom djelu predat u nadležnost dežurnom tužiocu KT ZDK Zenica, nakon čega će Općinskom sudu u Visokom biti upućen prijedlog za izricanje mjere pritvora.

Ovim postupkom još jednom je potvrđena posvećenost i operativna spremnost naše policije da efikasno reaguje u kriznim situacijama i spriječi moguće teže posljedice.

Zakon je jasan, ali i naša poruka, svi koji narušavaju javni red i mir, koriste oružje, proizvode ili distribuiraju narkotička sredstva, bit će pronađeni i sankcionisani. Niko nije i neće biti iznad zakona.

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova Zeničko-dobojskog kantona ostaju neumorni u svojoj misiji i borbi protiv kriminala, zaštiti građana i očuvanju sigurnosti svih zajednica.

Profesionalizam, zakonitost i odlučnost ostaju temelji našeg svakodnevnog rada.

KOMANDIR PS VISOKO

Samostalni inspektor

Zehrudin Buza

Show More

Related Articles

Back to top button