Tunis: Fenomenalna Jelena Simić nakon preokreta do duple krune

Bh. teniserka Jelena Simić pobjednica je ITF Futuresa u Tunisu. Četvrta nositeljica i 698. na WTA listi je u finalu sa 2:1 (1:6, 6:3, 6:4) savladala prvu nositeljicu, 18-godišnju Ruskinju Mariju Marfutinu (572. na WTA listi), nakon dva i po sata velike borbe

Nakon titule u dublu, naša djevojka odigrala je još jedan fenomenalan meč.

Očigledno je umor sustigao mladu Banjalučanku koja u prvom setu prepušta Ruskinji tri breaka i nakon 40 minuta gubi sa 1:6 i 0:1.

Međutim, Jelena se diže i u drugom setu dolazi do 3:0, 5:2 i na kraju dobija drugi set sa 6:3.

U tim momentima kiša prekida nalet naše teniserke.

Nakon pauze, prva nositeljka bolje otvara i koristi petu break loptu u prvom gemu, a onda ima i 3:1. Simićeva ponovo dodaje gas smanjuje, a potom i pravi break za povratak u set, U slijedečem gemu bez izgubljenog poena stiže do 4:3. Veliku priliku da prelomi meč Jelena je imala u osmom gemu. Brzo je stigla do tri vezane break lopte, međutim, Marfutina spašava sve tri, dobija slijedeća dva poena i poravnava na 4:4. Uspijeva se naša teniserka pribrati i osvojiti gem na svoj servis te povesti sa 5:4. A, onda dvije meč lopte. Ovaj put sjajna Jelena ne propušta priliku i slavi jednu od najvećih pobjeda u karijeru.