Željezničar i Čelik odigrali neriješeno

Branilac titule nogometnog prvaka Bosne i Hercegovine i aktuelni lider na tabeli, sarajevski Željezničar, večeras je u susretu 23. kola Premijer lige BiH na stadionu ”Grbavica” remizirao s zeničkim Čelikom razultatom 1:1.

Zeničani su došli do prednosti u 35. minuti susreta nakon velike greške golmana Željezničara Antolovića. Njegovo loše dodavanje Bogićeviću iskoristio je nogometaš Čelika Mešanović i bez problema pogodio prazan gol.

U drugom poluvremenu Željezničar je zaigrao dosta ofanzivnije što se isplatilo u 52. minuti kada je golman Čelika Nurković skrivio penal i dobio crveni karton. U igru je ušao rezervni golman Adi Adilović koji je svom bratu i prvom strijelcu Željezničara Elvedinu odbranio šut s jedanaest metara.

Željezničar je s igračem više uspio izjednačiti u 79. minuti nakon odlične akcije Jamaka i Tomića koji je savladao gostujućeg golmana i donio bod svojoj ekipi. Promjene rezultata do kraja susreta nije bilo.