TOŠK u gostima pobijedio Simm Bau, Budućnost bolja od Gradine

Mečevi 10. kola

Fudbaleri TOŠK-a danas su u gostima pobijedili Simm Bau sa 3:1, dok je Budućnost pred svojim navijačima savladala Gradinu sa 3:2.

Mečevi 10. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine donijeli su nam dosta uzbuđenja, a sjajan meč gledali smo između Simm Baua i TOŠK-a.

Na kraju je klub iz Tešnja bio ubjedljiv i slavio je zasluženo sa 3:1 i osvojio nova tri boda.

Domaći su odlično počeli meč i povel su već u 18. minuti kada je Kalesić pogodio za 1:0 i veliko slavlje navijača Simm Baua. Međutim, TOŠK je veoma brzo uspio da izjednači.

Stvari nizbrdo za domaće krenule su u 25. minuti kada je Hamza Bešić dobio direktan crveni karton. Samo minutu kasnije bilo je 1:1, a pogodak za goste zabio je Sejmenović.

TOŠK je do preokreta stigao u 51. minuti meča. Ovaj put u centru pažnje bio je Kenan Delić koji je pogodio za 2:1. Samo dvije minute kasnije bilo je 3:1 za goste, a sada se u listu strijelaca upisao Mahmutović.

Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata, te je TOŠK uspio da slavi sa 3:1.

Dosta uzbuđenja bilo je i u Banovićima gdje su igrali Budućnost i Gradina. Na ovom meču vidjeli smo pet golova, a na kraju su domaći slavili sa 3:2.

Budućnost je povela već u četvrtoj minuti kada je Mahmutović pogodio za 1:0. Samo tri minute kasnije 2:0 za domaće, a ovaj put mrežu Gradine zatresao je Behram.

Ipak, gosti iz Srebrenika su uspjeli da dođu do izjednačenja. Pogodak za 2:1 postigao je Hasanbegović u 40 minuti utakmice.

Gradina je do poravnanja stigla u 72. minuti kada je Vasiljević uspio da pogodi za 2:2. Već u narednom napadu gosti su mogli do potpunog preokreta, ali Mahmutović nije iskoristio odličnu priliku.

Kazna za taj promašaj stigla je u 85. minuti kada je sudija svirao penal za domaće, a konačnih 3:2 postavio je Mujarić koji je bio precizan s bijele tačke.