Ostali sportoviSport

Toni Miletić i Vasilije Vujičić osvojili bronze na EP-u u Finskoj

Džudo

Reprezentativci Bosne i Hercegovine u džudu otvarili su još jedan veliki uspjeh na najvećim međunarodnim takmičenjima. Na Evropskom kadetskom prvenstvu (U18) u finskom gradu Vantaa mladi bh. džudisti Toni Miletić i Vasilije Vujičić osvojili su bronzana odličja.

Sedmanastogodišnji član JK Bosna iz Sarajeva Toni Miletić, u konkurenciji 30 boraca u kategori do 81 kg, nakon što je na startu bio slobodan, ostvario je tri pobjede nad predstavnicima Italije, Gruzije i Mađarske,  a u polufinalnom meču je zaustavljen od domaćeg borca.

Vasilije Vujičić, član JK Zvornik, u kategoriji +91 kg na startu je savladao predstavnika Austrije, a nakon poraza od takmičara iz Gruzije, u repesažu je zabilježio tri pobjede nad predstavnicima Hrvatske, Rumunije i Njemačke i zasluženo izborio bronzu.

Po riječima selekotra bh. reprezentacije Bransilava Crnogorca, u Judo savezu su ponosni na sve ono što u posljednje vrijeme positiže najtrofejniji bh. sport.

– Miletić je naš novi sportski dijamant. Već sada zasigurno mogu reći da je on izrastao u vrhunskog sportistu, koji već ima izvanredne međunarodne rezultate i spada među najperspektivnije takmičare u BiH. Iz godine u godine pravi vrhunske rezultate. Na kadetskom Svjetskom prvenstvu u Sarajevu prošle godine također je osvojio bronzano odličje, dok je ove godine osvojio i zlato na Balkanijadi u Kikindi. Vujičić je također naša velika perspektiva što je potvrdio ovom svojom velikom evropskom medaljom. Ona je još jedan bh. sportski biser – kazao je Crnogorac.

Uspjeh mladih bh. takmičara na EP-u upotpunila je Danica Jurić, članica JK Hercegovac iz Mostara, koja je osvojila sedmo mjesto u kategoriji do 70 kg.