Spektakularan meč na Bernabeu, sjajna utakmica i u Londonu

U četvrtfinalnim mečevima Lige prvaka večeras smo mogli vidjeti spektakularne utakmice, posebnom u Madridu, ali i sjajan meč u Londonu.

Fudbaleri Real Madrida i Manchester Cityja odigrali su neriješeno 3:3 na Santiago Bernabeu, dok su Arsenal i Bayern također remizirali rezultatom 2:2 u Londonu.

Građani su u Madridu poveli već u drugoj minuti. Bernardo Silva je na krivoj nozi uhvatio Lunina te zabio za vodstvo Građana, ali Kraljevima nije trebalo dugo da preokrenu. Prvo je u 12. minuti stvari na početak vratio Camavinga, da bi dvije minute kasnije Rodrygo furioznom kontrom poslao loptu iza leđa Ortege. Foden u 66. minuti je sajno je naciljao i očistio “paučinu” za izjednačenje Cityja.

Građani pet minut kasnije dolaze do preokreta. Guardiol je naciljao slabijom, desnom nogom, i poslao nezaustavljivi projektil u desnu stranu. Real je u 79. minuti izjednačio preko Federica Valverdea, koji se majstorski namjestio na lijevu nogu i pucao iz poluvoleja iz prvog dodira.

U drugom susretu večeri u Londonu su se sastali Arsenal i Bayern, a konačan rezultat glasio je 2:2. Saka je u 12. minuti doveo Topnike u vodstvo. Gnabry u 18. minuti pogađa za izjednačenje, a u 32. minuti iz penala Kane donosi prednost Bayernu. Konačnih 2:2 postavio je Trossard u 76. minuti.

Putnike u polufinale saznat ćemo u revanš-mečevima gdje nas očekuje dosta neizvjesnosti.