Težak poraz rukometaša BiH u Švedskoj 27: 19

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u prvom meču baraža za plasman na Svjetsko prvenstvo. Slavila je Švedska rezultatom 27:19.

Bh. rukometaši imali su izvanrednu podršku s tribina. Bodrilo ih je nekiliko hiljada navijača.

Domaći su brzo poveli 1:0, ali su se naši brzo vratili i poravnali. Potom su domaći ponovo vodili, ali su izabranici Dragana Markovića najviše zahvaljujući golovima Nikole Prcea uspjeli da drže priključak.

Igrao se 14. minut kada je lider bh. tima poravnao na 5:5. U tim trenucima igrale su se izuzetno kvalitetne odbrane.

U narednom napadu isti igrač je donio prednost rukometnim Zmajevima. Nakon toga domaći prave seriju. Ubitačni su bili kontranapadi domaćih. Četiri gola Jakobssona i jedan Zachrisson donijeli su Šveđanima vodstvo 10:6.

Nešto kasnije Šveđani su povećali prednost, ali su Tarabochia, Malinović i Ovčina ublažili vodstvo. Na odmor se otišlo kod prednosti domaćih 12:9.
Švedska je serijom od 2:0 stigla do prednosti 14:9 na otvaranju drugog dijela. Pogađali su Petesen i Gottfridsson. Ipak, Prce je sa dva vezana gola smanjio na 14:12.

Potom je poentirao Zachrisson, ali je uzvratio Panić. U tim trenucima semafor je pokazivao 15:12. Nakon toga Šveđani postižu tri vezana gola za 18:12.

U momentima kada je bh. timu trebao gol pogodio je Nikola Prce. No, nezaustavljivi Šveđani preko Petersena vraćaju na plus šest. Igrao se 42. minut kada je Tarabachia smanjio na 19:14.

Petersen i Gottfridsson su pogodili za 21:14. Prednost Švedske se konstanto povećavala pa je u 47. minuti bilo deset golva prednosti 24:14.

Tarabachia svoj treći, a za bh. tim 15 pogodak postiže u 50. minuti. Burić i Malinović i smanjuju na pristojnih sedam golova razlike. Sedam minuta prije kraja bilo je 24:17. Domaći su igrali sjajnu odbranu koja je bila prevaga u ovom meču. Konačan rezultat glasio je 27:19 za domaće.

Uzvratna utakmica igra se za tri dana u dvorani “Mirza Delibašić” u Sarajevu.