Teška pobjeda Zmajeva: Džindić prekratio muke protiv Grenlanda

Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine je u drugom kolu Futsal weeka savladala Grenland teškom mukom 5:3. Junak pobjede je Amer Džindić koji je postigao tri pogotka, uz tri asistencije Baručije, dok je dva gola postigao Samir Gosto.

Iako je Grenland kroz prošlost znao da napati pojedine reprezentacije poput Belgije ili Mađarske, očekivalo se da naša reprezentacija uprkos šarenom sastavu neće imati problema protiv reprezentacije najvećeg svjetskog ostrva. Na terenu, ipak, druga slika i Grenland je poprilično namučio izabranike Iva Kreza. Naša reprezentacija dolazi u vodstvo nakon lijepe kombinacije Amera Džindića i Amara Baručije, raznijenili su dupli pas, Baručija je ostavio loptu na šut Džindiću, a naša desetka pogađa za vodstvo od 1:0.

Nije slavlje dugo potrajalo, Grenland postiže gol za izjednačenje, ali onda ponovo kombinacija Džindića i Baručije, ovaj put sa desne strane, naš pivot izvrsno pronalazi Džindića koji postiže svoj drugi gol na meču, treći večeras. Do trećeg pogotka dolazimo na nešto manje od dvije minute do kraja prvog poluvremena. Korner je izveo Davor Arnautović, a Samir Gosto se lijepo ubacio i pogodio za 3:1. Do odlaska na odmor, Grenland uspjeva da smanji

Patnja se nastavila i u drugom poluvremenu, pa Grenland na polovini drugog dijela stiže i do trećeg pogotka i izjednačuje rezultat na 3:3. U drugom poluvremenu na golu je stajao naš prvi čuvar mreže, Darko Milanović, pa smo i gledali dosta više napada sa “viškom”, a jedan takav dao je rezultat na pet minuta do kraja utakmice kada Milanović dodaje do Džindića, a ovaj u sredinu za Samira Gostu, koji po drugi put pogađa u ovoj utakmici, a Džindić poslije dva gola upisuje i asistenciju.

Do kraja utakmice naša reprezentacija uspjeva da ovjeri pobjedu trećim pogotkom Amera Džindića, ponovo na asistenciju Amira Baručije za konačnih 5:3.