Visoko

Prvi ovosezonski spust vožen u kanadskom Lake Louiseu, Muzaferija zauzela 48. mjesto

SVJETSKI KUP SKIJAŠICA

Italijanska skijašica Sofia Goggia je pobjednica je prvog ovosezonskog sputa voženog u kanadskom Lake Louiseu, dok je najbolja bh. skijašica Elvedina Muzaferija zauzela 48. mjesto.

Goggia je odvezla nevjerovatnu trku i s vremenom 1:46:95 drugoplasiranu Amerikanku Breezy Johnson ostavila je iza sebe za čak jednu sekundu i 47 stotinki, dok je trećeplasirana Austrijanka Mirjam Puchner kroz cilj prošla u vremenu sporijem od pobjednice jednu sekundu i 54 stotinke.

Aktualna svjetska prvakinja u spustu Corinne Suter završila je s više od dvije sekunde zaostatka.

Naša Elvedina Muzaferija startala je s rednim brojem 44 i utrku je završila na 48. mjestu od 51 skijašice koje su okončale nastup.

Muzaferija je za Goggijom zaostala pet sekundi i 73 stotinke.