Bilbija pogodio za trijumf Zrinjskog nad Željezničarom na Grbavici

Zrinjski je u derbiju desetog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine slavio na Grbavici protiv Željezničara s minimalnih 1:0.

Prvu veliku priliku na meču imao je Željezničar. U 25. minuti Kajkut je izašao sma na Pirića, ali je njegov udarac odbranio golman gostiju.

Već u narednom napadu Bilbija je šutirao sa desetak metara, ali je lopta otišla pored gola. Potom je u 27. minuti veliku priliku za vodstvo gostiju promašio Todorović koji je izašao sam na Kjosevskog, ali je nabio loptu preko gola.

Zrinjski je poveo u 41. minuti. Nakon lijepe akcije Stojkić je ubacio sa lijeve strane,a Bilbiji je preostalo samo da postavi nogu i ubaci loptu u prazan gol.

Na samom početku drugog poluvremena Plavi su imali priliku za izjednačenje, ali je Ramović iz odlične pozicije šutirao glavom, ali je pogodio samo stativu.

Do kraja susreta Željezničar je pokušao stići do izjednačenja, a najbolju priliku imao je Kajkut deset minuta prije kraja meča kada je iz peterca promašio čitav gol.