Tanja Karišik zauzela 78. mjesto u sprintu biatlona

Bosanskohercegovačka biatlonka Tanja Karišik zauzela je 78. mjesto na Olimpijskim igrama u disciplini 7,5 kilometara sprint.

Zlatnu medalju je osvojila Slovakinja Anastasiya Kuzmina u vremenu 21:06.8 minuta, dok je do bronzane medalje došla domaća biatlonka Olga Vilukhina sa 20 sekundi zaostatka. Bronzano odličje u disciplini sprint 7,5 kilometara je osvojila Ukrajinka Vita Semerenko sa vremenom 21:28.5 minuta. Italijanka Karin Oberhofer je ostala bez medalje za malo više od šest sekundi.

Naša predstavnica Tanja Karišik je zauzela 78. mjestu u vremenu 25:06.8 minuta. Na startu utrke biatlona 7,5 kilometara sprint su krenule 84 takmičarke.

Kuzmini je ovo drugo zlato na ZOI, pošto je prije četiri godine u Vankuveru također slavila u ovoj disciplini.