Borac u nadoknadi srušio Široki

Uzbudljivo u duelu Borca i Širokog

Borac je u 18. kolu Premijer lige BiH ugostio ekipu Širokog i slavio je pobjedu rezultatom 2:1.

Meč u Banjoj Luci ponudio je dosta uzbuđenja, posebno što se tiče onih van fudbalskih stvari, pa je meč tokom prvog poluvremena bio prekinut na 15-ak minuta zbog gađanja sudije grudvama od strane domaćih navijača.

Nakon prekida utakmice Borac je uspio da povrede. Lijepu akciju Kondića u pogodak je u 29. minuti meča pretvorio Goran Galešić za prednost od 1:0.

Do kraja prvog dijela Borac lagano sačuvao prednost, ali su gosti već na otvaranju drugog dijela došli do gola. Rezervista Baraban je sjajno uposlio Wagnera koji pogađa za 1:1.

Borac je potom krenuo ofanzivnije prema golu Širokog. Stvorili su domaći nekoliko jako dobrih šansi pred golom Bilbrka, ali završnice nije bilo.

Ono što su napadači Borca promašili donio im je igrač gostiju Barišić. Pogodio je vlastitu mrežu u nadoknadi vremena za veliku pobjedu Borca.