EP: BiH kadeti izgubili od Belgije 0:4

Kadetska nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine izgubila je od Belgije rezultatom 4:0 u drugom kolu grupe C na U17 Evropskom prvenstvu.
Belgijanci su opravdali status favorita i upisali su sigurnu pobjedu čime su prošli u četvrtfinale, dok će o drugom putniku odlučivati duel posljednjeg kola između BiH i Republike Irske.

Belgija je nakon pola sata igre imala prednost od 2:0, a loptu iza Kačavendinih leđa su poslali Vertessen u 17. i Mpie u 29. minuti. I u drugom poluvremenu naši kadeti su primili dva pogotka. Rankić je postigao autogol u 63. minuti susreta, a konačnih 4:0 postavio je Lemoine u pretposljednjoj minuti.

U posljednjem kolu našoj reprezentaciji će za prolazak u četvrtfinale trebati pobjeda nad Republikom Irskom. Susret se igra u petak s početkom u 14 sati u Burtonu.