Grčka nakon preokreta slavila na Kipru i prestigla BiH na tabeli

Nogometaši Grčke pobijedili su na Neo GSP stadionu u okviru 9. kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo selekciju Kipra rezultatom 2:1.

Sva tri gola viđena su u prvom poluvremenu. Sotiriou je doveo Kiprane u vodstvo u 18. minuti utakmice, a samo šest minuta kasnije Mitroglou je izjednačio na asistenciju Mantalosa.

Već u sljedećem napadu Tziolis je iskoristio dodavanje Fortounisa i donio preokret Grčkoj.

U drugom poluvremenu viđena je izjednačena utakmica, iako su domaći imali znatno veći posjed lopte u svojim nogama. Ipak, promjene rezultata nije bilo.

Grčka je s četvrtom pobjedom prestigla Bosnu i Hercegovinu na tabeli grupe H i sada zauzima drugo mjesto, koje najvjerovatnije vodi u baraž. Kipar je petoplasirani.