Sarajevo se u finišu utakmice spasilo poraza, Igman produbio krizu Bordo tima

Nogometaši Sarajeva i Igmana su u 22. kolu Wwin lige Bosne i Hercegovine remizirali, a konačan rezultat uzbudljive utakmice na stadionu “Asim Ferhatović Hase” je bio 2:2.
Sarajevo je bolje otvorilo utakmicu pa je u 11. minuti susreta imalo priliku preko Anđušića čiji je udarac zaustavio Ćeman da bi četiri minute kasnije Mustafićev udarac otišao pored gola. Hasićev udarac iz 22. minute je završio pored gola da bi pet minuta kasnije isti igrač se uspio osloboditi nekoliko nogometaša Igmana, no Bajrić je u posljednjem trenutku spasio goste.

U 35. minuti prva velika šansa za Igman. Anel Hebibović je sjajno istrčao kontranapad i potom uposlio Janketića koji je uputio dobar udarac, no lopta je otišla pored gola te je ostalo 0:0. Igrao se 37. minut kada je Hasićev udarac zaustavio Ćeman da bi tri minute kasnije Radović pogodio stativu pa je prvo poluvrijeme okončano bez pogodaka.

Nastavak nam je donio ofanzivu Sarajeva koje je zaprijetilo preko Buljubašića čiji udarac je otišao pored gola Ćemana da bi u 55. minuti susreta Mešinovićev udarac imao isti završetak. Igrao se 66. minut susreta kada je Bešagić bio u sjajnoj šansi, no šutirao je pravo u Rogića da bi u 71. minuti dosuđen diskutabilan jedanaesterac za goste.

Janketić je bio u duelu sa Aničićem i Hasićem i završio na travi, a Miloš Gigović je dosudio diskutabilan kazneni udarac. Siguran realizator najstrožije kazne je bio Mirsad Ramić. Šest minuta kasnije uslijedio je novi kontranapad gostiju, a Anel Hebibović je majstorskim udarcem matirao Rogića i udvostručio prednost gostiju iz Konjica.

U 85. minuti susreta Sarajevo je smanjilo prednost Igmana. Buljubašić je šutirao, Ćeman odbranio njegov udarac, a na odbijenu loptu natrčao Čataković i vratio Sarajevo u igru. Svega minutu kasnije uslijedio je još jedan gol Sarajeva, a autor gola je bio Ajdin Hasić koji je majstorskim udarcem pogodio mrežu Ćemana.

Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata te je susret okončan podjelom bodova. Ovo je bio peti uzastopni susret ovog proljeća u kojem Sarajevo nije uspjelo slaviti, a posljednji ligaški trijumf su zabilježili prije tačno četiri mjeseca, 9. decembra prošle godine protiv GOŠK-a na svom terenu.

Sarajevo je peto sa 34 osvojena boda nakon 22 kola dok je Igman deseti sa 23.