Radnik potopljen u Doboj Kaknju

Fudbaleri Maldosti pobijedili su u Doboj Kaknju Radnik iz Bijeljine s 3:0 u susretu 6. kola Premijer lige BiH.

Uvodnih 20 i kusur minuta meča u Doboj Kaknju nisu ponudili apsolutno ništa, da bi zatim iz prve prave šanse Mladost stigla do vodstva. Hiroš je uposlio Mujagića koji matira Lučića za prednost od 1:0.

Susret se potom malo otvorio. Domaći su imali dva pokušaja preko Isakovića i Karahmeta, dok je na drugoj strani pokušao Arnautović, ali nije bilo opasnosti po gol oba tima. I

pak, u finišu prvog dijela po jedna odlična šansa na obje strane. Gosti su imali veliku šansu preko Đurića, čiji udarac fantastično brani Velić, dok je Mladost mogla do drugog gola preko Lazića, ali fudbaler domaćeg tima šutira tik pored gola i na odmor se otišlo vodstvom Mladosti od 1:0.

Dobrih pola sata meča u drugom poluvremenu nije donio gotovo ništa. Radnik nije uspijevao da kreira šansu kojom bi zaprijetili golu domaćeg tima. Tek u posljednjih 15-ak minuta meča oba tima su konačno uspjela da dođu do šanse, a u 82. minuti je pobjednik odlučen.

Na 2:0 je povećao Haris Dilaver, da bi četiri minute kasnije Mujagić upisao drugu asistenciju, a konačnih 3:0 postavlja Lazić za četvrtu pobjedu Mladosti ove sezone.