-TopSLIDERukometSport

Borac je šampion!

BORAC JE ŠAMPION! BORIK OVO NE PAMTI: Čudesan “rolerkoster” emocija, od tuge do velike radosti!

Sport News Magazin

Rukometaši Borca vratili su titulu šampiona u Banjaluku! Crveno-plavi su šesti put prigrlili šampionski pehar u BiH. Izabranici Mirka Mikića poraženi su večeras u Boriku od Gračanice 26:24 u meču 28. kola Premijer lige BiH, ali su zahvaljujući Iskri, koja je u Bugojnu savladala Slobodu 24:23 u posljednjoj sekundi, dva kola prije kraja ostali na nedostižnih šest bodova u odnosu na Tuzlake.

Gračanica je odigrala fenomenalnu partiju u Boriku, golman gostiju Maid Džanbegović je sa 17 odbrana prosto “omađijao” domaće napadače, dok je na drugoj strani nezaustavljiv za Borac bio Marko Pandžić sa 10 golova.

Gosti su i prvo poluvrijeme riješili u svoju korist rezultatom 13:12. Vidjelo se da su domaći umorni i potrošeni, prosto ništa im nije išlo od ruke. U drugom dijelu gosti su išli i do plus 4 u pojedinim momentima.

Najefikasniji u Borcu bio je Vlado Draganić sa osam golova.

Atmosfera u Boriku bila je sjajna, veliku podršku imali su domaći igrači. Ipak, poslije meča svi su bili tužni i igrači i navijači Borca. Međutim, tuga je trajala svega nekoliko minuta, dok nisu došle vijesti iz Bugojna da je Sloboda poražena.

U tom momentu uslijedila je neopisiva radost svih u dvorani. Pjevalo se i skandiralo: “Sad si uezo trofej Mikiću…” Borčev trener završio je na ramenima svojih izabranika suze radosnice zamijenile su one zbog tuge…Nevjerovatan “rolerkoster” emocija je viđen…

Borac je u srijedu gost Konjuha u Živinicama, a šampionski pehar i medalje Mirku Mikiću i njegovim igračima biće uručeni narednog vikenda u Banjaluci, kada Borac u posljednjem kolu šampionata dočekuje tuzlansku Slobodu.