Sarajevo – Zrinjski 0:2

Zrinjski je u derbiju 20. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na stadionu Rođeni u Mostaru savladao kao gost ekipu FK Sarajeva rezultatom 2:0. Golove su postigli Mario Tičinović i Nemanja Bilbija.

FK Sarajevo je ponovo domaći meč morao igrao van glavnog grada Bosne i Hercegovine. Odabrali su Mostar i stadion Rođeni, no već u prvom meču Mirze Varešanovića na klupi Bordo tima doživljen je novi poraz. Protiv prvaka Bosne i Hercegovine nije se moglo.

Prvo poluvrijeme nije donijelo previše lijep fudbal. Sarajevo je imalo posjed lopte, ali ništa tim Mirze Varešanovića nije napravio u fazi napada.

Ni Zrinjski nije previše pokazao, no Plemići su nekoliko puta isprobali udarce prema golu. Ništa to spektakularno nije bilo sve do 33. minute kada aktuelni prvak Bosne i Hercegovine dolazi do vodstva.

Nemanja Bilbija se izborio za loptu na 20-ak metara od gola, proslijedio ju je do Marija Tičinovića koji spektakularnim udarcem iskosa s lijeve strane pogađa mrežu Šahinovića za prednost Zrinjskog od 1:0.

To je bio rezultat nakon prvog dijela meča. Treba svakako istaći da su vremenski uslovi bilo veoma loši i da je uz jaku kišu puhao i izuzetno snažan vjetar.

Drugo poluvrijeme ofanzivno kreće Bordo tim. Ziljkić u 53. minuti gađa iz kornera, golman Marić to nekako vadi iz gola, a zatim nakon novog kornera Šerbečić dobro skače, no udarac mu nije precizan.

Zrinjski je tek u 68. minuti meča ponovo zaprijetio. Bilbija je uposlio Marija Ćužea, no ofanzivac Plemića nije uspio zabiti iz odlične pozicije.

Ipak, u 73. minuti Zrinjski stiže do drugog gola. Tičinović ovog puta ubacuje s lijeve strane, Šahinović loše procjenjuje let lopte, a na pravom mjestu je Nemanja Bilbija za prednost Plemića od 2:0.

Pokušalo je Sarajevo da se vrati u meč. Mirza Varešanović je napravio određene izmjene, no Bordo tim je bio poprilično nemoćan i poražen je u ovom susretu.

Novi je ovo udarac za sarajevski tim koji igra sezonu za zaborav i navijači ovog kluba sigurno će biti veoma bijesni zbog svega.