Sudac Valjić nije želio nastaviti susret dok se ne ukloni transparent “Armija R.BiH”

Utakmica između Sarajeva i Leotara, koja se igra na Koševu u okviru 22. kola BH Telecom Premijer lige, ipak je nastavljena.

Naime, prije početka drugog dijela utakmice sudac Ognjen Valjić iz Bijeljine zatražio je da se sa sjeverne tribine ukloni transparent na kojem je pisalo “Armija R.BiH”, zaprijetivši da će u spurotnom prekinuti utakmicu.

Ubjeđivanje s navijačima Sarajeva da uklone transparent trajalo je pola sata, nakon čega je susret ipak nastavljen. Navijači su sa sjeverne tribine prešli na istočnu, a sporni transparent uklonili su zaštitari.

Utakmica na Koševu na kraju je ipak privedena kraju. Završilo je bez pobjednika, 0:0. Sarajevo je izgubilo dva velika boda u borbi za titulu. Sada tim sa Koševa, osam utakmica prije kraja sezone, zaostaje šest bodova za liderom na tabeli, Željezničarom.

Nogometaši Zrinjskog i Veleža ostvarili su pobjede u susretima 22. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Zrinjski je u Mostaru pobijedio Slaviju s 2:1 čime je prekinuo seriju od sedam utakmica bez trijumfa u Kupu i prvenstvu BiH. Gosti iz Istočnog Sarajeva poveli su u 9. minuti golom Aleksića, a na 1:1 poravnao je Bekić u 26. minuti. Stojkić je u 47. minuti pogodio za konačnih 2:1 i desetu pobjedu sezone.

Velež je nastavio niz od pet utakmica bez poraza, savladavši danas u Gabeli ekipu GOŠK-a s 1:0. Strijelac jedinog gola na utakmici bio je Paponja, koji je u 49. minuti postigao autogol.

Velež je ovom pobjedom gotovo osigurao opstanak, dok je GOŠK ostao na pretposljednjoj poziciji s malim šansama da izbori učešće u Premijer ligi i naredne sezone. U posljednjoj utakmici 22. kola od 19 sati na Koševu igraju Sarajevo i Leotar.