Sjajni Dinamo izbacio slavni Betis!

Novi veliki uspjeh

Modrim region može samo da zavidi i aplaudira: Sjajni Dinamo izbacio slavni Betis!

Dinamo je ostvario novi veliki uspjeh u Evropi nakon što je eliminisao još jedan klub iz Lia petica. Ovaj put Modri su bili bolji u Konferencijskoj ligi od Betisa sa ukupnih 2:1 nakon što je revanš na Maksimiru okončan 1:1.

Nakon što su prvi meč u Andaluziji dobili sa 1:0 izabranici Sergeja Jakirovića su i u revenšu bili na nivou te su posve zasluženo nakon 180 minuta eliminisali slavne Špance.

Vrlo hrabro je hrvatski prvak ušao utakmicu te je bio bolji protivnik tokom većeg dijela prvog poluvremena uz nekoliko odličnih prilika.

Petković je prijetio dva puta. Prvo je iz slobodnjaka pucao pod samu prečku, da bi u 22. minuti pogodio prečku. Ali su Španci nekako preživjeli.

Betis je do vodstva stigao praktično iz jedine prave prilike u prvom dijelu. Određenu neopreznost iskoristili su Ruibal kao asisent te Bakambu kao strijelac petom za 0:1.

Primljeni gol nije pokolebao Dinamo koji je nastavio da igra hrabro u nastavku. Sve se isplatilo u 59. minuti kada se zatresao Maksimir.

Oko 18.000 navijača Modrih je ustalo na ngoe nakon što je Kaneko zabio za 1:1 te je tako opet vratio prednost Dinamu u revanšu.

Ostatak meča nije donio rezultatske promjene. U 79. minuti sudija Schnyder je pokazao na bijelu tačku za Dinamo, ali je nakon pregledanja snimka VAR poništio tu odluku.

Pokušao je Betis u posljednjim minutama doći do drugog gola te eventualnog produžetka, ali su se Modri vješto i znalački uspjeli odbraniti.

Tako je Dinamo nakon Atalante i Tottenhama uspio nadigrati još jedan klub iz Liga petice. Poslije Italijana i Engleza ovaj put na red su došli Nijemci.

S elminacijom Betisa najsupješniji hrvatski klub je još jednom očitao lekciju svima kako u Hrvatskoj kako u regionu i mnogi mogu samo da mu zavide.